HDP: '2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz'

HDP, yeni yıl mesajı yayımladı. Mesajda, barış ve kardeşlik vurgusu yapılırken, 2018 yılının tüm halklar için eşitlik, demokrasi, adalet ve özgürlük dileklerinde bulunuldu.

HDP: '2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yeni yıl mesajı yayımladı. HDP'nin yayımladığı mesajda 2018 yılının tüm halklar için eşitlik, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük getirmesi dileklerini paylaştı. 

HDP'nin yayımladığı mesaj şöyle; 

2018 yılını büyük insanlık değerleri ve evrensel haklar, eşitlik, demokrasi, barış, adalet ve özgürlük mücadelesi için başarılı adımların atılacağı bir yıl yapmak hepimizin elinde.

Bunun için her gün yaşadığımız eşitsizlikleri, haksızlıkları ve hukuksuzlukları önlemek; faşizmin kurumsallaşmasını ve ‘tek adam yönetimi’ni durdurmak; kadın özgürlüğünden, emekten ve ekolojiden yana güçlü bir mücadeleyi sürdürmek için kararlı ve cesaretli duruşta ısrar gerekiyor.

Ancak bu yeterli değil. Evrensel ve demokratik hak ve özgürlükler, hukuk ilkeleri ve hukukun üstünlüğü, Türkiye’nin imzalamış olduğu uluslararası demokratik sözleşmeler asgari zemininde anlaşan herkesle birlikte hareket etmenin yollarını ve imkanlarını geliştirmemiz elzemdir.

Mutlak iktidara sahip olmak için her türlü insani ve ahlaki değeri ve ilkeyi çiğneyen bir egemen zihniyet karşısında, bu değerlere ve ilkelere sahip çıkmak, en geniş birliktelikleri bu zemin üzerinde inşa etmek mümkündür.

Türkiye’yi iç ve dış politikada savaşın, çatışmanın, şiddetin bir parçası haline getirmiş olan ve bundan sonrası için de aynı hatalı Ortadoğu politikalarında, aynı saldırgan milli güvenlik konseptinde ısrar eden bu iktidara rağmen 2018 barış ve özgürlük yılı olabilir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz.

HDP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler