HDK Almanya Kuruluş Kongresi yarın Frankfurt'ta

HDK Almanya Kuruluş Kongresi yarın, 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirecek. Kongreye, HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit de katılacak. Son gelişmelerden ötürü, kongreye “İnadına HDK, İnadına HDP” sloganının damga vurması bekleniyor…

HDK Almanya Kuruluş Kongresi yarın Frankfurt'ta

Avrupa’da örgütlenme çalışmalarını yoğunlaştıran Halkların Demokratik Kongresi Avrupa (HDK-A)’nın ilk ülke kongresi olan HDK Almanya Ülke Kuruluş Kongresi yarın “Demokratik toplum, barış içinde özgür ve eşit bir yaşam… Birleşen halklar yenilmez! Avrupa’da da birleşiyoruz!” şiarıyla, 6 Kasım Pazar günü Frankfurt’ta gerçekleştirilecek. Yüzlerce HDK kent meclis üyeleri ve delegelerinin yanısıra, kongreye çok sayıda konuk da davetli. Kongreye, Türkiye’den HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit de geliyor.

Avrupa Forum'dan Hüseyin Şenol'un haberine göre uzun süredir kuruluş faaliyetlerini sürdüren HDK-A tüm Avrupa’da ülke ve kent meclisleri kuruyor, ilmek ilmek örgütlenme ağını genişletiyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında kuruluş çalışmaları için tartışmaların başladığı, geçtiğimiz Şubat ayından itibaren ise düzenli olarak hem koordinasyon hem de halk toplantılarıyla, başta Avrupa olmak üzere, ülke ve şehirlerde kuruluş çalışmalarını genişletiyor. Avrupa’da bir çok kentte olduğu gibi, Almanya’da da geçtiğimiz son günlerde bile, çok sayıda kent kongresi gerçekleştirilerek, meclis ve yürütme kurulları seçildi.

Kongre program ve gündemi:

Almanya’nın değişik kentlerinden kuruluş kongremize katılacak delegelere, HDK kent meclislerine, emek veren tüm yoldaşlara ve dostlara!

6 aydır ilmek ilmek ördüğümüz HDK-Almanya’nın kuruluş kongresini Türkiye’den HDK Eş Sözcümüz Sayın Gülistan Kılıç Koçyiğit ve HDK-Avrupa Girişim Koordinasyonumuzdan katılımlarla gerçekleştiriyoruz.

Kuruluş Kongremizin

Gündemleri:

Açılış
Divan oluşumu
HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit’in Konuşması
HDK-Avrupa Girişim Koordinasyonu adına konuşma
HDK-Almanya Girişim Koordinasyonu faaliyet raporu
HDK-Almanya örgütlenmesi ve hedefleri üzerine tartışma
Seçimler
HDK-Almanya meclis seçimi
HDK-Almanya Yürütme Kurulu seçimleri
HDK-Almanya Eş Sözcülerin seçimi

Tarih  : 6 Kasım 2016

Saat   : 11.00

Yer     : Wilhelm-Leuschner-Straße 69,

              60379 Frankfurt (Hauptbahnof’a 8 dk. mesafede)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler