Havuz medyada yine ‘kadının adı yok’

AKP iktidarının İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açtığı şu günlerde televizyon kanallarında yayınlanan programlarda sözleşmenin içeriği havuz medyada 'erkekler' tarafından tartışılıyor. Kadınların olmadığı tartışma programlarında İstanbul sözleşmesinin tartışılmasına birçok sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki gösterildi.

Havuz medyada yine ‘kadının adı yok’

 

Her geçen gün kadın cinayetlerinin, taciz ve tecavüzün arttığı Türkiye'de, iktidarın başlattığı İstanbul Sözleşmesi'nden geri çekilme tartışmaları sürüyor. Kadınlar için hayati önem taşıyan sözleşme, iktidar tarafından "aile içi huzuru bozma" ve "eşcinselliğe özendirme" gerekçeleriyle feshedilmek isteniyor.  

Bu tartışmalar sürerken; Habertürk, NTV, Akit TV ve Haber Global'deki tartışma programlarında sadece erkek konuklar ‘ İstanbul Sözleşmesi'ni ‘dört farklı programda aynı anda tartıştı.

Gazeteci Metin Cihan, kadınların olmadığı ama İstanbul Sözleşmesi'nin tartışıldığı söz konusu programları "Bu işte terslik var" notuyla tweeter hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımın altına birçok sosyal medya kullanıcılarından yorum geldi. Bir kullanıcı “İstanbul sözleşmesinin ne kadar gerekli olduğunun fotoğrafı” diye yorumlarken bir başka kullanıcı “çünkü kadınların öyle bir sorunu yok. Zaten bütün kadınlar sözleşmenin kaldırılmasını istemiyor. Erkeklerin birbirini ikna etmesi gerekiyor “yorumunu yaptı.

Sosyal medya kullanıcılarından gelen bazı yorumlar:

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler