Havai fişek fabrikasının sahiplerinden biri tutuklandı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki patlamaya ilişkin gözaltına alınan havai fişek fabrikasının 2 sahibinden biri tutuklandı, diğeri ise adli kontrol şartıyla bırakıldı.

Havai fişek fabrikasının sahiplerinden biri tutuklandı

 

Fabrikadaki patlamaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla dün gözaltına alınan ve jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye getirilen fabrikanın sahibi 2 kişinin savcılık işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden baba A.R.E.C adli kontrol şartıyla serbest bırakılması, oğlu Y.C. de ise tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Şüpheli Y.C. “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklandı, A.R.E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın patlamaya ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınan 1 sorumlu müdür, 1 iş güvenliği uzmanı ile 2 ustabaşı  “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Sakarya Valiliği, patlamada kayıp olan kişiyle ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespitinin yapıldığını ve patlamada ölenlerin sayısının 7’ye yükseldiğini açıklamıştı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler