Havai Fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden sayısı 6'ya yükseldi

Sakarya Valisi Kaldırım, havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili olarak yaptığı yeni açıklamada "Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi" ifadelerini kullandı.

Havai Fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden sayısı 6'ya yükseldi

Sakarya Valisi Kaldırım, havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili olarak yaptığı yeni açıklamada "Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor" ifadelerini kullandı.
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından ölü sayısının 6'ya yükseldiği öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor" dedi.

 

'Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor'

Kaldırım, fabrika arazisi ve çevrede devam eden arama-kurtarma çalışmaları kapsamında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığını ve kayıp 1 kişi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

2 kişinin yakınlarına bilgi verildiğini belirten Vali Kaldırım, ''Arama çalışmalarında 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi, Allah’tan rahmet diliyorum. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Yeni tespit edilen 2 cansız bedenle ilgili yakınlarına da bilgi verildi. Hem onlara hem de Sakarya’mıza başsağlığı diliyorum. Sabah hastanelerde 8 yaralı olduğunu ifade etmiştim, şu an itibariyle hastanelerde yatan hasta sayımız 5’e düştü. 1’i il dışında Kartal’da yanık tedavisi görüyor. 1’inin durumunun ağır olduğunu biliyoruz. Ben tekrar yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Tüm ekiplerimiz burada, sahada çalışmaya devam ediyor'' dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler