Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran faşistlerden biri AKP, diğeri BBP üyesi oldukları ortaya çıktı

Tutuklu HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran ve tutuklanan faşistlerin AKP ve BBP üyesi oldukları ortaya çıktı.

Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran faşistlerden biri AKP, diğeri BBP üyesi oldukları ortaya çıktı

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre; saldırganlardan Cemil Özdemir AKP’ye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun birlikte fotoğraf çektiği Murat Alp ise Büyük Birlik Partisi (BBP) üyesi çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 5’inin çeşitli partilere üye oldukları anlaşıldı.

Faşistlerin biri AKP’li diğeri BBP’li

Tutuklananlardan Cemil Özdemir, 2009/1 dönemden bu yana AKP’nin Gölbaşı ilçesine kayıtlı aktif üyesi. Saldırı gecesi Bakan Soylu ile saldırı gecesi fotoğrafı çıkan Murat Alp ise, 2010/1 dönemden bu yana BBP’ye aktif üye kaydı bulunuyor.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Necat Alp’ın parti adı tespit edilmemekle birlikte siyasi parti üyeliği bulunuyor. Aynı şekilde gözaltına alınıp mahkemede serbest bırakılan ve Gölbaşı nüfusuna kayıtlı olan B.Ş. ile S.A.’nın da siyasi adı tespit edilmeyen bir partiye aktif üye kayıtları bulunuyor.

Saldırıya BBP destek vermişti

Saldırı kamuoyunda büyük tepki toplamasına rağmen BBP’den saldırıya destek veren bir açıklama gelmişti. Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Muhittin Açıcı, saldırı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, saldırganlara şu sözlerle destek sunmuştu: “Aysel Tuğluk diye bilinen k.hpeyi doğuran (…..) ölmüş. Ankara Gölbaşı’na gömülmesine mânî olunmuş… Bence Türk topraklarına aslâ gömülmemeli (gömülememeli)…”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler