Hatimoğulları: Örgütlenemezsek kaybetmeye mahkumuz

HDP’nin Ceyhan İlçe Kongresi’nde konuşan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, örgütlenmenin önemine değinerek, “Örgütlenemezsek kaybetmeye mahkumuz" dedi.

Hatimoğulları: Örgütlenemezsek kaybetmeye mahkumuz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ceyhan İlçe Örgütü, 3'üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongreye, HDP Adana milletvekilleri Tülay Hatimoğulları ve Kemal Peköz ile CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ile çok sayıda kişi katıldı.

HDP bayraklarıyla süslenen kongre salonuna "İnadına barış", "İnadına özgürlük" ve "İnadına demokrasi" pankartı asıldı. Divan seçimiyle başlayan kongre saygı duruşuyla devam etti. Açılış konuşması yapan HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Mahsun Eriğ, örgütlenmenin önemine değinerek, kongrelerin değerli olduğunu söyledi. Eriğ ardından konuşan CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, HDP'lilerle birlikte yaptıkları çalışmalarda kadınların ne kadar örgütlü ve öncü olduğunu gördüğünü belirterek, "Bu önümüzdeki 5 yıl sizin yılınız olacak" dedi.

'Örgütlenmezsek kaybederiz'

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları da, AKP iktidarı tarafından seçimlere mahkum edildiklerini belirterek, partilerinin seçim partisi değil, gücünü toplumsal muhalefetten alan bir parti olduğunu söyledi. Örgütlülüğün önemine dikkat çeken Hatimoğulları, "Örgütlenelim özgürleşelim. Eğer örgütlenemezsek kaybetmeye mahkumuz" dedi.

Halkların kardeşliğine vurgu yapan Hatimoğulları, tüm halkların ağır bir yoksulluk cenderesinde olduğunu belirtti. AKP'nin hem siyaseti hem de ekonomiyi kötü yönettiğini kaydeden Hatimoğulları, insanların açlık sınırının altında yaşadığını belirtti. Hatimoğulları, HDP'de kadınların faşizme karşı mücadelesine vurgu yaparak, "Daha fazla örgütleneceğiz. Kadın demek yaşam demek. Kadın demek özgürlük demek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından faaliyet ve maliyet raporları okundu. Tek liste ile gidilen seçimde HDP Ceyhan ilçe eşbaşkanlıklarına Delal Mamuk ve Seyfettin Aydemir seçildi. 

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler