Hatay'da bir kadın daha boşandığı erkek tarafından katledildi!

Hatay'da bir kadın boşandığı Hakan Kavukoğlu isimli erkek tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Hatay'da bir kadın daha boşandığı erkek tarafından katledildi!

SiyasiHaber - Hatay / Hülya Kavuk

Hatay’da Nurcan Yolcu adlı bir kadın, dün öğleden sonra İskenderun yolu üzerinde dolmuşa binmek üzereyken, boşandığı Hakan Kavukoğlu adlı erkek tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Bugün toprağa verilen Yolcu’nun tabutunu kadınlar taşıdı.

Katledilen Nurcan Yolcu’nun (38), evlilik süresince sürekli şiddet uygulayan Hakan Kavukoğlu’ndan (39) yaklaşık iki yıl önce boşandığı öğrenildi. Yolcu, 3 çocuğuyla Defne ilçesinde yaşamını sürdürüyordu.

Kavukoğlu’nun şiddeti boşanmadan sonra da devam etti; Yolcu’nun önce evini sonra da işyerini yakma girişiminde bulundu. Ancak iki olayda da polis tarafından ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Kavukoğlu’nun ailesi de, kendilerine zarar verebileceğini belirterek onu karakola şikayet etti. Ancak her defasında serbest bırakıldı ve hem aileyi hem de kadını tehdit telefonları ile taciz etmeye devam etti.

Erkek şiddetiyle katledilen Nurcan Yolcu bugün saat 14.00’te Armutlu Mezarlığı’nda defnedildi. Cenaze törenine Yolcu’nun yakınları ve çok sayıda kadın katıldı. Yolcu’nun tabutunu kadınlar taşıdı ve erkeklerin taşımasına izin vermediler.

Kadınlar cenaze töreninde “Bağır herkes duysun, kadına şiddet son bulsun”, “Kadına uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

(Facebok mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üst 'Paylaş' butonundan 'Tarayıcıda Aç' sekmesine tıklayarak videoyu görüntüleyebilirler)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler