Hatay'da Afrin açıklaması nedeniyle gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı

Hatay'da “Afrin’de Savaşa Hayır” içeriğiyle yaptıkları açıklama nedeniyle 13 Şubat'tan bu yana gözaltında tutulan Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenlerinden 18 kişi serbest bırakıldı.

Hatay'da Afrin açıklaması nedeniyle gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı

SiyasiHaber - Hatay

Hatay'da Afrin operasyonuyla ilgili olarak Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yaptıkları gerekçesiyle ev baskınlarıyla gözaltına alınan, aralarında HDP, SYKP, EMEP, KESK, DİSK üye ve yöneticilerinin de bulunduğu 18 kişi bugün savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Mahkemeye sevk edilen 18 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Hatay’da polis ekipleri tarafından 13 Şubat günü sabah saatlerinden itibaren onlarca eve baskın düzenlenmiş, toplamda 27 kişilik gözaltı listesindeki 18 kişi gözaltına alınmıştı. Baskınlarda Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Hatay İl Eşbaşkanı Hülya Kavuk, SYKP üyeleri İzzet Koldan ve Gülşen Yılmaz; DİSK Genel İş Antakya Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, HDP Hatay İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Sultan Başaran, Eğitim Sen üyeleri Gülizar Işık ve Nidal Çay, Hatay Barosu eski yöneticisi Avukat Adnan Eryılmaz, avukat Çetin Sakallı, ve İHD Antakya Şube Başkanı Mithat Can ile Şube Sekreteri Servet Akbaba gözaltına alınmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler