Hatay'da 13 yer 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi: Gazetecilere görün ve röportaj yasaklandı

Hatay Valiliği, 13 yeri 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti, bölgede gazetecilerin görüntü alması ve röportaj yapması da yasaklandı

Hatay'da 13 yer 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi: Gazetecilere görün ve röportaj yasaklandı

Hatay Valiliği, Afrin operasyonu kapsamında Hatay'da 13 yeri özel güvenlik bölgesi ilan etti. Yasak kapsamında gazetecilerin adı geçen bölgelerde röportaj yapmaları ve görüntü almaları da yasaklandı. Kararın 'vatandaşı korumak ve harekatın selameti adına' alındığı duyuruldu.

Hatay Valiliği'nin internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hatay ili mülki hudutları içerisinde bulunan Oğulpınar Üs Bölgesi Çevresi, Hac Konaklama Üs Bölgesi, Aktepe Gediği Köyü bölgesi ve Hatay- Kilis karayolundan Höyük Krk. Bağlantı yolu, Sakız (Koruhöyük çıkışı), Akbaba (Sugediği Köyü bölgesi arazi ve yolları), Zafer Toka (Kaletepe Köyü arazi ve yolu), Bayraktar (İncirli Köyü arazi ve yolu), Halepli (Perişan Köyü bölgeleri arazi ve yolları), Sucu (Sucu Köyü bölgeleri arazi ve yolları), Güntepe (Şarkhamamı Köyü bölgesi arazi ve yolları ve Karakol geri hattı arazisi), Davutpaşa ve Bükülmez (Köyü arazi ve yolları) bölgelerinde 07 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 08.00'den başlayıp 21 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 08.00'de bitecek şekilde (15) gün süreyle Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.

Gazetecilere görüntü ve röportaj yasağı

Buna göre, 07-21 Şubat 2018 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde yerleşik olan vatandaşlarımız haricinde basın mensuplarının görüntü almaları, röportaj ve yayın yapmaları ile her türlü araç ve insan girişi kolluk makamlarınca verilen izinler dışında yasaklanmıştır."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler