Hatay ve Balıkesir’de ‘Savaşa Hayır’ diyenlere operasyon: Çok sayıda gözaltı

Hatay ve Balıkesir’de Afrin’deki askeri operasyona ilişkin açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek yapılan ev baskınlarında HDP, SYKP, EMEP, KESK, DİSK üye ve yöneticileri ile çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hatay ve Balıkesir’de ‘Savaşa Hayır’ diyenlere operasyon: Çok sayıda gözaltı

Hatay’da polis ekipleri tarafından sabah saatlerinden itibaren onlarca eve baskın düzenlendi. Toplamda 27 kişilik gözaltı listesi olduğu bildirilirken, baskınlarda Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Hatay İl Eşbaşkanı Hülya Kavuk, SYKP üyeleri İzzet Koldan, Gülşen Yılmaz; DİSK Genel İş Antakya Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, HDP Hatay İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Sultan Başaran,  Eğitim Sen üyeleri Gülizar Işık ve Nidal Çay, Hatay Barosu eski yöneticisi Avukat Adnan Eryılmaz, avukat Çetin Sakallı, ve İHD Antakya Şube Başkanı Mithat Can ile Şube Sekreteri Servet Akbaba gözaltına alındı.

SYKP üyeleri Mert Arslanyürek, Çınar Taş ve Talat Oruç'un da evleri basılırken, operasyon sırasında evde bulunmadıkları için gözaltına alınmadılar.

Balıkesir Merkez, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde yapılan operasyonlarda da 10 kişi gözaltına alındı. Edremit Eğitim Sen yöneticisi Kemal Yadırgı çalıştığı işyerinde gözaltına alınırken EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, İbrahim Coşkun, Fatma Gün, Erdinç Kırova ve Süleyman Demirözer'in de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler