Hastane bahçelerine afet çadırları kurulmaya başlandı

Yalova Devlet Hastanesi, Kayseri Devlet Hastanesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi gibi birçok ildeki hastanenin bahçesine çadır kurulmaya başlandı. Hastane binası içerisindeki tiraj alanlarının bahçeye kurulan çadırlara taşınacağı belirtildi.

Hastane bahçelerine afet çadırları kurulmaya başlandı

Türkiye'de koronavirüs salgını hızla yayılırken hasta bahçelerine Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından afet çadırları kurulmaya başlandı. Edinilen bilgiye göre Yalova Devlet Hastanesi, Kayseri Devlet Hastanesi, Kastamonu Devlet Hastanesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesine çadırlar kuruldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, hastane binaları içerisindeki, hastalara ilk muayenelerinin yapıldığı triaj alanlarının hastane bahçelerine kurulan çadırlara taşınacağı öğrenildi. Çadırlarda izolasyon hastalarının sevk işlemlerinin yapılacağı ve hastanelerin iç kullanım alanlarındaki yoğunluğun azaltılmasının amaçlandığı öğrenildi.

 

Her hastaneye kuruluyor

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Sekreteri Pınar İçel, BirGün’e yaptığı açıklamada “Sağlık çalışanlarından aldığımız bilgiye göre hemen her hastanenin bahçesinde şu an çadırlar kuruluyor. Şüpheli vakaların ilk muayeneleri diğer hastalara bulaşmaması için bu çadırlarda gerçekleştirilecek. Bu yöntem virüsün bulaşmasını engellemek için gerçekleştirilir. Hastalar çadırlarda tedavi edilemez ama izole edilebilir. Yatış işlemi gerekiyorsa ilgili birime hastalar sevkedilir” diye konuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler