'Hastalar kritikleşiyor, ölü sayısı da artacaktır'

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde çalışan ve durumu ağırlaşan korona virüs hastalarına bakan doktor, önümüzdeki haftadan itibaren sürecin kritikleşeceği uyarısında bulunarak, “Biz sayılara takılmıyoruz, biz elimize gelen kritik hasta sayısına bakıyoruz. Hastalar kritikleşiyor” dedi.

'Hastalar kritikleşiyor, ölü sayısı da artacaktır'

 

SiyasiHaber

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde koronavirüs (Kovid-19), taşıyan durumu ağır hastaları takip eden bir doktor ile salgın sürecine dair açıklamalarda bulundu. Hastanenin, enfekte olan hastaların ve sağlık çalışanlarının durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan doktor, 20’li yaşlarda da pozitif hastaların bulunduğunu ancak durumu ağırlaşanların 65 yaş ve üzeri olduğunu söyledi.  

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer koronavirüs (kovid-19), taşıyan durumu ağır hastaları takip eden bir doktor ile konuştu, Doktor, "Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım servisi özelinde, ekipmanların yeterli olmadığını dile getirerek, “Alkışlar motivasyonumuzu artırıyor fakat orada alkışlandıktan sonra sabah hastaneye gittiğimizde malzeme bulamamak moralimizi bozuyor” dedi. 

 

‘20, 25 yaşında da pozitif çıkan hasta var’ 

Durumu ağırlaşan hastaların yoğun bakıma alındığını söyleyen doktor, “Şu an bizde yoğun bakımda yatan hastaların hepsi 65 yaş ve üstü. Ama örneğin 20, 25 yaşında da pozitif çıkan hasta var” dedi. 

Daha önce güvenlik soruşturması nedeniyle mesleğini yapması engellenen şu an ise salgına karşı görev alan doktor, “Bu güvenlik soruşturması denen şeyin aslında toplum sağlığı için ne kadar büyük bir risk teşkil ettiğini görmüş olduk. Şu an binlerce doktor sahaya inemiyor. Bir sürü KHK’li ve güvenlik soruşturmasından geçemeyen doktor var hala. Bundan iki gün önce yeni tebligatlar yayınlandı. Bazı doktorlara ‘sen güvenlik soruşturmasından geçemedin, çalışmazsın’ dediler. Ortada böyle bir salgın varken o konuda hala inat ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

...Cumhuriyet'ten Tuğba ÖZER'in röportajının tamamı için TIKLAYIN

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler