Hasim Kılıç'tan ilk açıklama: Oğlumun 'FETÖ' ile uzaktan yakından ilgisi yok

Anayasa Mahkemesi (AYM) eski başkanı Haşim Kılıç, oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında ByLock programını kullandığı iddiasıyla yakalama kararı çıkarılmasına yanıt verdi. Kılıç, oğlunun 12 yıldır yurtdışında çalıştığını ve FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını söyledi.

Hasim Kılıç'tan ilk açıklama: Oğlumun 'FETÖ' ile uzaktan yakından ilgisi yok

Eski Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç, oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında, kriptolu haberleşme ağı ByLock programını kullandığı iddiasıyla yakalama kararı çıkartılması konusunda açıklamalarda bulundu. Oğlunun 12 yıldır yurtdışında çalıştığını söyleyen Kılıç FETÖ ile de ‘uzaktan yakından ilgisi olmadığını’ söyledi.

“FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon davalarında kurduğu kumpasları tespit eden AYM Başkanı olarak” oğluna yapılan bu suçlamanın kendisini, ailesini derinden üzdüğünü belirten Kılıç, isminin kirletilmesine asla izin vermeyeceğini söyledi. Kendisinin emekli bir yargı mensubu olduğunu ve soruşturmanın gizliliği nedeniyle herhangi bir bilgisi olmadığını, olmasının da mümkün olmadığını vurgulayan Kılıç, “Bir kez daha söylüyorum benim oğlumun hayatı boyunca FETÖ ile hiçbir ilgisi olmamıştır” dedi.

‘Aileye verilmeyen bilgi basına nasıl sızdı?

Kılıç, Hürriyet gazetesinden Oya Armutçu’ya yaptığı açıklamasında: “Fatih Samet hakkındaki ByLock veya herhangi bir şekilde bu terör örgütüyle irtibatlı olduğu iddialarını kabul etmemiz kesinlikle mümkün değildir. Kendisinin çevresi ve sosyal hayatı birlikte değerlendirildiğinde, adı geçen örgütle ilişki kurulabilmesinin imkansızlığı da ortaya çıkacaktır. Oğlum Fatih Samet Kılıç, zaten 12 yıldır yurtdışında çalışmakta ve kendi kurduğu işleriyle ilgilenmekte olup, yurda aralıklarla gelip gitmektedir. Soruşturmanın gizliliği nedeniyle aileye verilmeyen bilginin basın organlarında ayrıntılı biçimde yer alması oldukça düşündürücü ve üzücüdür” dedi.

Haşim Kılıç açıklamasını, “Şerefimle devletime hizmet ederek koruduğum ismimi, hiç kimsenin kirletmesine asla izin vermeyeceğimi kamuoyuna önemle duyururum” diyerek bitirdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler