Halkın yerde sürüklendiği ‘halk toplantısı’: ÇED toplantısını engellemek isteyenlere polis engeli!

Mersin Tarsus Karabucak bölgesi yapılmak istenen biyokütle ve atıkların yakılmasıyla elde edilecek enerji santrali için ÇED toplantısını engellemek isteyen yurttaşları polis engelledi.

Halkın yerde sürüklendiği ‘halk toplantısı’: ÇED toplantısını engellemek isteyenlere polis engeli!

Mersin Tarsus Karabucak bölgesi yapılmak istenen biyokütle ve atıkların yakılmasıyla elde edilecek enerji santrali için ÇED toplantısını engellemek isteyen yurttaşlar toplantının yapılacağı salonun önünde bir araya geldi. ÇEKSAM (Tarsus Çevre Koruma Kültür ve Sanat Merkezi Derneği) avukatı, iki mahallenin muhtarı ve mahalleliler toplantı hakkında kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini, bu ÇED toplantısının meşru olmadığını söyleyerek toplantıyı engellemek istedi. Polis yurttaşları iterek engelledi.

Toplantı devam ederken toplantıyı engellemek isteyen mahalleli içeri alınmadı. Yetkililer “Sorunlarınızı gelin içeride söyleyin” dese de salona girip konuşan vatandaşlar da dışarı atıldı.

Toplantı salonunun dışında beklemeye devam eden vatandaşlar bu santrali yaptırmamak için mücadele edeceklerini, gerekirse çalışmanın yapılacağı yerde nöbet tutacaklarını söyledi.

Sendika.Org

Etiketler: Mersin, ÇED raporu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler