Halk can derdinde iktidar ise saray

Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararına rağmen, AKP’nin çıkardığı yasayla yapımı süren Ahlat Sarayı’nda işçiler, koronavirüs salgınına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Halk can derdinde iktidar ise saray

 

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararına rağmen, AKP’nin çıkardığı yasayla yapımı süren Ahlat'taki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün yapımım devam etmesine tepki gösterdi. İl genelinde 25 enfekte vaka olduğunu bildiren İl Başkanı Uyanık, "Millet şu an can derdinde iktidar ise saray. Sosyal devlet yok, sarayına sahip çıkan devlet var. Batsın sarayınız” dedi. İnşaatın bulunduğu Kale Mahallesi Muhtarı Medeni Bildirici de “Bu saraya milyonlar harcıyorlar sonra da salgınla mücadele için vatandaşa el açıyorlar” dedi.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre inşaatın hız kesmeden sürdüğünü kaydeden Uyanık, “Türkiye’deki neredeyse bütün inşaat firmaları çalışmalarına devam ediyor. Bu durum bütün emekçiler için sıkıntılı ve endişe verici. Ahlat Sarayı’nda çalışanlar da ekmek parası için sağlıklarını hiçe sayıp çalışıyor. Saray yapanlar bu insanları düşünmüyorsa vatandaş ne yapacak? Devlet acil olmayan bütün yatırımlarını durdurmalı ve yurttaşlarına harcamalı” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler