Halk can derdinde AKP ihale peşinde…

AKP koronavirüs fırsatçılığına devam ediyor. Toplum koronavirüsle mücadele ederken Kanal İstanbul’da ilk ihale 26 Mart’ta gerçekleşecek. Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu sosyal medyada bir video paylaşarak ‘Halk can derdinde iktidar ihale peşinde’ dedi.

Halk can derdinde AKP ihale peşinde…

 

SiyasiHaber

AKP İktidarı koronavirüs fırsatçılığına devam ediyor. Toplum koronavirüs salgınıyla mücadele ederken fırsatçılıktan ödün vermeyen AKP ve Tayyip Erdoğan önce doğal koruma alanlarına ilişkin tasarruf hakkını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alarak Cumhurbaşkanı’na devretti. Rant alanları üzerindeki yetki Erdoğan’da toplandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında emekçilere yönelik tedbirler alınmazken yandaş sermaye için vergi istisnaları ve teşvikler içeren ’Ekonomide Mücadele Kalkanı’ programını açıkladı. Siyaseten baş edemediği Kürt siyasetine karşı, yine kayyum silahını kullandı. Son olarak da milyonlarca insanın itiraz ettiği Kanal İstanbul projesinde ilk ihaleyi 26 Mart’ta gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Kanal İstanbul projesinde ilk ihale tarihini açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, kanalın etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınması ve yeniden inşası için 26 Mart günü ihale düzenleyecek.

Kanal İstanbul projesine karşı mücadele yürüten Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, sosyal medya hesaplarından bir video paylaşarak herkesi ‘kanala değil sağlığa bütçe’ talebini büyütmeye çalıştı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler