Hakkari’de bazı alanlar 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi

Hakkari Valiliği, 26 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında kentin bazı yerlerinin “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Hakkari’de bazı alanlar 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi

Hakkari’de bazı alanlar 26 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır.

“Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

“Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”

Yasaklı yerler

Valilik açıklamasında “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen yerler şöyle:

“Kilile Tepe Bölgesi, Kilile kuzeyi, Ballık Tepe batısı. Cernil Tepe kuzey batısı, Kara Tepe kuzeyi, Otluk Sırtı, Fak Tepe doğusu, Çeşme Tepe doğusu, Gafa Tepe, Kovan Tepe ve Arizan mevkii kuzeyi arasında kalan bölge. Ganizark Mevkii, Oğul Köyü yol kavşağı, Çanaklı Mahallesi güney batısı, Hamza Tepe, Sakar Tepe kuzeyi, Çeşme Tepe, Tabak Tepe, Keven Tepe, Ceylanlı Köyü kuzeyi, Kale Tepe batısı, Dereli Mahallesi, Sulukayalar, Gölgeli Tepe kuzeyi, Geyik Tepe kuzeyi arasında kalan bölge. Bulhari Tepe Bölgesi, Stokan Mahallesi kuzeyi, Çingil sırtı, Kumtik Tepe, 2118 Rakımlı Tepe, Çimoka Tepe batısı, Aşağıdereli Mahallesi güneyi arasında kalan bölge. Busindi Dağı Bölgesi, Taşbaşı Kuzeyi, Keçilik Dağı, Kokulu Tepe, Karakaya mevkii, Şine Köprüsü güneyi, Neçe Sırtı, Doğanlı kuzeyi, Elma Kapı Sırtı, 1753 rakımlı tepe, Yeşil Mağara sırtı ve 1419 rakımlı tepe arasında kalan bölge. Erdağı Dikenli Bölgesi, Milanjili Tepe, İğdeli Mahallesi, Hakkari-Çukurca yolu batısı, Dikenli Mahahallesi, Akkaya Köyü, Çayırdüzü Mevkii, Avayı Tepe arasında kalan bölge 26 Haziran saat 00.01’den 1 Temmuz saat 23:59’a  kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın belirtilen  bölgelere izinsiz girmesi yasaklanmıştır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler