Hakkari, Yüksekova, Erciş ve Yüksekova belediye eşbaşkanları gözaltına alındı

Bu sabah yapılan operasyonlarda Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Eş Başkanları İrfan Sarı ve Remziye Yaşar, Erciş Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin ile Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları Ferhat Kut ve Semira Nergiz gözaltına alındı

Hakkari, Yüksekova, Erciş ve Yüksekova belediye eşbaşkanları gözaltına alındı

Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Eş Başkanları İrfan Sarı ve Remziye Yaşar, Erciş Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin ile Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları Ferhat Kut ve Semira Nergiz gözaltına alındı.

Gözaltına alınan belediye başkanlarının ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda birçok belge ve dijital materyale de el konuldu. 

Erciş Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin hakkında "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. 

Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince yapılan operasyonda meclis üyesi Bayram Çiçek, HDP Erciş ilçe Başkanı Şakir Asıl ve ilçe yöneticisi Hücret Kandemir de gözaltına alındı. 

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı harekat sonrasında sivil kayıpların yaşandığı Nusaybin'de kriz masası kurulmuştu. Nusaybin belediye eş başkanlarının kriz masasında gözaltına alındığı öğrenildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler