Hakkari Valiliği, AKP'li milletvekiline yönelik 'bombalı saldırı girişimi' haberlerini yalanladı

Hakkari Valiliği, AKP yanlısı medya kuruluşlarınca servis edilen 'AKP Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na Van-Hakkari karayolunda bombalı saldırı girişiminde' bulunulduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Hakkari Valiliği, AKP'li milletvekiline yönelik 'bombalı saldırı girişimi' haberlerini yalanladı

AKP yanlısı medya servislerinin bugün yaptığı, AKP Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na Van-Hakkari karayolunda bombalı saldırı girişiminde bulunulduğu yönündeki haberler Hakkari Valiliği tarafından yalanlandı. Hakkari Valiliği yandaş medya kuruluşlarının servis ettiği haberler, tamamen gerçek dışı, asılsız olarak nitelendirdi. 

Hakkari Valiliği’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“22-23.08.2017 tarihlerinde il merkezimizi ve ilçelerimizi ziyaret eden AK Partili Milletvekili heyetinin bu ziyaretleri esnasında ve geliş-gidiş güzergahlarında gerekli yol güvenlik ve emniyet tedbirleri alınmış olup herhangi bir olumsuz olayla karşılaşılmamıştır. Basında Hakkari ili ziyaretleri esnasında Milletvekili Heyetine ‘Bombalı saldırı son anda engelledi’ şeklinde yer alan haberler asılsız ve tamamıyla gerçek dışıdır. Vatandaşlarımızın yol emniyetlerinin sağlanması amacıyla güvenlik güçlerimiz denetimlerini sürdürmekte ve gereken tedbirleri almaktadırlar.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler