Gürültü yapan hasta yakınlarını uyaran sağlık emekçisi darp edildi

Gaziantep'te gürültü yaptıkları için tartıştığı hasta yakını A.T.'nin, elindeki anahtarla yüzüne yumruk attığı sağlık emekçisi 28 yaşındaki Abdulaziz Bilik'in burnu kırıldı.

Gürültü yapan hasta yakınlarını uyaran sağlık emekçisi darp edildi

Dün akşam saatlerinde Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde bir hasta yakını sağlık emekçisine saldırdı. Yatan hastaların servisinde görevli sağlık emekçisi Abdulaziz Bilik, yüksek ses geldiği için girdiği odada kendi aralarında tartışan hasta yakınlarını uyardı. Bu sırada Bilik ile hasta yakınları arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında odada yatan çocuk hastanın dayısı olduğu belirtilen A.T., cebindeki anahtarlığı avuçlayıp görevli Abdulaziz Bilik'e yumruk attı. Görevlileri tarafından ayrılan taraflardan sağlık emekçisi Abdulaziz Bilik'in yapılan muayenesinde burnunun kırıldığı belirlendi. Derisinin de soyulduğu burnuna 8 dikiş atılan Abdulaziz Bilik, iş göremez raporu alarak hasta yakını A.T.'den şikayetçi oldu. Bunun üzerine hasta yakını A.T., polis tarafından gözaltına alındı.

Olaydan sonra bir süre bilincini kaybettiğini belirten Abdulaziz Bilik, şunları söyledi:

"Seslerden rahatsız olan hasta yakınları şikayet amacıyla bizim yanımıza geldiler. Biz de arkadaşımla odaya giderek uyardık. Tanımadığım biri içeriyi girip hakaret ederek üzerime yürüdü. Beni odadan çıkaran arkadaşımla tartıştıktan sonra ona vuracağını görüp ayırmak için müdahale ettim. Annesinin arkasından elindeki anahtarla yüzüme yumruk attı. Burnum kanamaya başladıktan sonra yere düştüm. Daha sonra çok ağır bir darbe aldığım için ne olduğunu anlayamadım. Biraz kendime geldiğimde hasta yakınının bıçakla üzerime geldiğini gördüm. Daha sonra hasta yakınları beni başka odaya aldılar. Şikayetçi oldum. Böyle insanların elini kolunu sallayıp sağlık çalışanlarına bunların yapılmaması için devletin bana verdiği tüm imkanları kullanacağım. Şu anda burnum çok ağır durumda, konuşmakta bile zorlanıyorum. Burnumda kırık ve 8 tane dikiş var. O an gözüme de gelebilirdi."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler