Güneşli Metro'da eylem yapan Real işçilerine polis saldırdı

Real Market işçileri, Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte Metro’nun Güneşli mağazasına girerek eyleme başladı. Markette eylemlerini sürdüren işçilere polis saldırarak dışarı çıkardı. Polis saldırısında DİSK/Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu gözaltına alındı.

Güneşli Metro'da eylem yapan Real işçilerine polis saldırdı

Hileli iflas yoluyla hakları gasp edilen Real Market işçileri, Metro’nun Güneşli mağazasında eyleme geçti. Haklarını alana kadar mağazadan ayrılmayacağını söyleyen işçilere polis saldırdı.

Sendika.org’un aktarımına göre; eylemde konuşan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Real işçilerinin haklarından Metro’nun sorumlu olduğunu söyledi.

Real Market işçileri, hak gasplarında Metro Market’in de sorumluluğu olduğunu, bu nedenle haklarını alana kadar mağazayı terk etmeyeceklerini söyledi.

Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu da Real işçilerinin haklarından Metro’nun sorumlu olduğunu belirtti.

Eylem dört saati geride bırakırken Metro Market, mağazaya polis çağırdı. Çevik kuvvet polisi ve mağaza güvenliği işçilere ve ailelerine saldırdı. Saldırı sonucunda tüm işçiler ile Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler