Gün Matbaacılık soruşturmasında tutuklanan şizofreni hastası Uğur Selman Kelekçiler için imza kampanyası başlatıldı

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi ve Gün Matbaacılık soruşturmaları kapsamında tutuklanan şizofreni hastası Uğur Selman Kelekçiler'in serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı

Gün Matbaacılık soruşturmasında tutuklanan şizofreni hastası Uğur Selman Kelekçiler için imza kampanyası başlatıldı

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi ve gazetenin basıldığı Gün Matbaacılık’a el konulmasından sonra başlatılan soruşturma kapsamında, 28 Mart’ta gözaltına alınan 23 kişi 5 Nisan'da  tutuklama kararıyla mahkemeye sevkinden hemen sonra tutuklanarak Silivri Cezaevine gönderildi.

Tutuklananlar arasında şizofreni teşhisi konan ve adı geçen matbaada 2016 yılında 2 ay dağıtım elemanı olarak çalışmış olan Uğur Selman Kelekçiler'in serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

Konuya dair açıklama yapan Uğur Selman Kelekçiler'in kardeşi: "psikoz2 teşhisi konmuş olan ve yaklaşık 10 yıldır psikolojik tedavi gören abim hakkında verilmiş tutuklama kararına 3 kez itiraz ettik ancak raporları gözden geçirilmeden üçüne de red verildi aynı gün içinde. Düzenli psikolojik ilaç kullanan şizofreni hastası birinin cezaevi koşullarında yaşayamayacağını ve kısa sürede durumunun sağlık açısından çok daha kötü olacağını kestirmek zor değil." ifadelerini kullandı.

Kampanyayı imzalamak için:

https://www.change.org/p/a-hesen-klkcr-gmail-com-%C5%9Fizofren-siyasi-tutsak-selman-a-%C3%B6zg%C3%BCrl%C3%BCk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler