Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel’in tutukluluğunun devamına karar verildi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 30 Ekim 2016’da tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutukluluklarının devamına karar verildi.

Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel’in tutukluluğunun devamına karar verildi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 30 Ekim 2016’da tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak hakkında 240 yıl, 6 Kasım 2016’da tutuklanan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında 145 yıl hapis cezası istemiyle açılan davaya Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

“Terör örgütü kurma ve yönetme”, “kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlarından haklarında dava açılan Kışanak ve Tuncel duruşmaya katılmazken avukatları hazır bulundu.  Avukatların taleplerinin dinlenmesinin ardından mahkeme, esas hakkındaki mütalaasını hazırlanması için dosyanın iddia makamına verilmesine, Kışanak ve Tuncel’in tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma 13 Temmuz’a ertelendi.

(Sendika.Org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler