Grup Yorum üyelerini ihbar edenlere 300 bin lira ödül!

İçişleri Bakanlığı’nın ihbar edilmeleri karşılığında ihbarı yapana 300 bin lira para ödülü verilecek olan gri listede Grup Yorum üyelerinin de isimleri yayınlandı.

Grup Yorum üyelerini ihbar edenlere 300 bin lira ödül!

İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde arananlar listelerini güncelledi. Kırmızı, yeşil, mavi, turuncu ve gri olmak üzere beş farklı alanda kategorize edilen yaklaşık 900 aranan kişinin her biri için 300 bin liradan 4 milyon liraya kadar para ödülü veriliyor.

“Gri listede” arananlar arasında Selma Altın ve İnan Altın’ın da bulunduğu Grup Yorum üyeleri için 300 biner TL para ödülü veriliyor.

Listede Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, Selma Altın, İnan Altın ve İbrahim Gökçek’in de DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla isimleri yer aldı.

Grup Yorum: Faşizm türkülerimizden korkuyor

Grup Yorum tarafından yapılan açıklamada, tutuklu olan grup üyeleri dışarda olsalar onların da bu listelere ekleneceği, liste ile yapılmaya çalışılanın Grup Yorum’u marjinalleştirmek olduğu belirtilirken,

“Gri listede Grup Yorum üyesi İnan Altın, Selma Altın, Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve İhsan Cibelik’in de ismi yer alıyor. Eminiz ki tutuklu olan arkadaşlarımız dışarda olsalar aynı listeye onlarıda ekleyeceklerdir. AKP aklı sıra bizi marjinal, terörist gösterip halkın gözünde değersizleştirecek, küçük düşürecek. Çok yanılıyorsunuz ve baltayı taşa vurdunuz bir kez daha diyoruz. Grup Yorum bugünlere geldiyse, faşist iktidarların yüreğini hoplatır hale geldiyse bu halkın desteği, sahiplenmesi ile olmuştur. Söylediğimiz her bir söz halkın yüreğinden-beyninden kopup gelenlerdir. Grup Yorum’a “terörist” demek halkı aşağılamaktır, yok saymaktır. Halkı aşağılamanın ne demek olduğunu bu halk size gösterecektir. Sizler saraylarda yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkanızda yaşarken, sizler saray kapılarında soytarılıkta sınır tanımazken bizler hep halkın içindeydik, hala da içindeyiz. Siz çıkıp gezebilirmisiniz göğsünüzü gere gere halkın içinde, gezemezsiniz” denildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler