Grup Yorum bu akşam 20.30’da internet konseri verecek

Grup Yorum üyeleri bu akşam saat 20.30’da internet üzerinden bir konser vererek Türkiye ve dünya halklarına seslenecek. Baskılara ve yasaklamalara karşı geliştirdiği bir yöntem olan internet konserlerini Grup Yorum daha önce de gerçekleştirmişti.

Grup Yorum bu akşam 20.30’da internet konseri verecek

Grup Yorum, 14 Şubat Saat 10.00’da Çağlayan’da görülecek olan Grup Yorum davasının duruşması öncesinde, baskılara ve yasaklamalara karşı geliştirmiş olduğun internet konserleri dizisine bu akşam bir yenisini daha ekleyecek. Grup Yorum’un bu akşam ki (13 Şubat), internet konseri saat 20.30’da başlayacak.

İnternet konseriyle ilgili Grup Yorum tarafından yapılan açıklamada “Bizler Türkiye Halklarının Türküsüyüz, diyor ve 13 Şubat saat 20.30’da olacak internet konserimizi izlemeye davet ediyoruz sizleri. Konser linki Facebook ve Twitter hesaplarımızdan aynı gün duyurulacaktır” denildi.

 

Gerçek Haber Ajansı’nın haberinde Grup Yorum’un bu akşam saat 20.30’da gerçekleştireceği internet konseriyle ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Baskı Ne Kadar Çoksa, Sesi O Kadar Gür Çıkan Bir Grup
Kuşatma Ne Kadar Yoğunsa, Sesi O Kadar Uzaklara Ulaşan Bir Grup

Grup Yorum susturulamaz.
13 Şubat’da buna bir kez daha tanık olunacak.
Tutsak Grup Yorum üyeleri, hücrelerinde ve mahkeme kürsülerinde türkülerini savunurken,
dışarıdaki Grup Yorum üyeleri, bir kez daha internet üzerinden Türkiye ve Dünya halklarına seslenecekler.

İnternet konserleri, Grup Yorum’un baskılara ve yasaklara karşı geliştirdiği yöntemlerden biri. Tıpkı çatılarla, kamyon kasalarında verdiği konserler gibi.
Tıpkı yasaklara karşı direnişler içinde verdiği konserler gibi.
Tıpkı “listelerinize bestelerimizle cevap veriyoruz” üretkenliğinde olduğu gibi.

Yasakların en yoğun olduğu dönemde, Grup Yorum en üretken dönemini yaşadı.
Baskının ve kuşatmanın en yoğun olduğu dönem, Grup Yorum’un en uzak mesafelere gittiği, türkülerini, dünyanın dört bir yanına ulaştırdığı bir dönem oldu.

En küçük salonlarda vermek istediği konserler bile polis gücüyle engellenmeye çalışılan Grup Yorum, internet konserlerinde yüzbinlere ulaştı.
13 Şubat internet konseri de bu zincire eklenen yeni bir halka olacak.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler