Gözaltındaki Boğaziçili öğrencilerin sorgusu başladı

Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan 16 öğrencinin sorgusu başladı. Avukat Doğuşcan Aygün, gözaltındaki tüm öğrencilerin Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğunu söyledi.

Gözaltındaki Boğaziçili öğrencilerin sorgusu başladı

Afrin Harekatı üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nde 19 Mart’ta lokum dağıtan grubu protesto eden ve polis tarafından gözaltına alınan 16 öğrencinin emniyet sorgusu bugün başladı. Gözaltına alınan öğrencilerin avukatlarından Avukat Doğuşcan Aygün, gözaltındaki tüm öğrencilerin Vatan’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğunu söyledi.

T24’ten İnan Ketenciler’in haberine göre, 15 öğrencinin gözaltı süresi perşembe günü sona erdi ve bu süre bir hafta daha uzatıldı. Bugün bir öğrencinin daha gözaltına alınmasının ardından gözaltı sayısı 16’ya yükseldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’nde lokum dağıtan grubu protesto eden üniversitelilere, “O komünist, o vatan haini, terörist gençler onların masalarını dağıtıyor. O terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” diye tepki gösterdi. Dört gün önce ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla 12 kişi gözaltına alınmıştı, ‘Marksist Fikir Topluluğu’ üyesi olduğu belirtilen üç öğrenci de dün gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler