GORA’daki Elementler Espirisi Müfredata Girdi

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ortaokul 8. sınıf ders kitabında Cem Yılmaz’ın GORA filminde yapmış olduğu espiri gerçek olarak kitabına geçirildi.

GORA’daki Elementler Espirisi Müfredata Girdi

Cem Yılmaz’ın başrolünü üstlendiği GORA filmindeki yaptığı espiri 8. Sınıf Fen Bilimleri kitabında yer aldı.

Eğitim sisteminin sık sık değişmesi, müfredat yenilenmesi ve sınav sistemindeki kafa karışıklıkları ülkemizin son yıllarda yaşadığı en büyük buhranlardan bir tanesi. Her geçen gün ders kitaplarında çıkan yalan yanlış bilgiler, insanları özellikle yeni neslin geleceği konusunda bir hayli endişelendiriyor.

Cem Yılmaz’ın başrolünü üstlendiği GORA filmindeki yaptığı espiri 8. Sınıf Fen Bilimleri kitabında yer aldı. Cem Yılmaz’ın Arif karakteriyle 4 elementi ateş, su, toprak ve tahta olarak sınıflandırmıştı.

Ders kitabındaki paragrafın tamamı şekilde; “Sınıflandırma, günlük yaşamda olduğu kadar bilimsel çalışmalarda da oldukça önemlidir. Bilim insanları gerek çalışmalarını kolaylaştırmak gerekse sınırlandırmak için sınıflandırmaya büyük önem gösterirler. Geçmişten günümüze kadar pek çok bilim insanı maddeleri sınıflandırmaya çalışmışlardır. MÖ 300’lü yıllar-da doğada dört çeşit madde olduğu düşünülerek maddeler; ateş, su, toprak ve tahta olarak sınıflandırılmış-tır. Aristo’dan günümüze kadar birçok bilim insanı maddeleri çeşitli şekillerde sınıflandırmıştır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler