Gökçek'ten silahlanma itirafı: Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı!

Referandum sürecine girildikten sonra peş peşe AKP'li isimlerden gelen, “iç savaş ve silahlanma” açıklamalarının ardından bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı" dedi.

Gökçek'ten silahlanma itirafı: Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı!

CNN Türk'te “Hafta Sonu” programına katılan ve son dönemlerde FETÖ ile ilişkisi olduğu için MİT’te sorgulanan belediye başkanı olduğu ileri sürülen Melih Gökçek, çarpıcı değerlendirme ve itiraflarda bulundu. “Türkiye'de darbe artık tarihe karışmıştır. Nereden olursa olsun artık bu ülkede darbe kalkışması olamaz” diyen ve bunu da halkın silahlanmasına bağlayan Gökçek şunları söyledi:

“Halk arasında Mart ile Nisan ayı arasında ısrarla darbe olacak iddiasını yaymaya çalışıyor FETÖ. Hapishanelerde 10 binlerce FETÖ'cü var. Bunlar çözülmeye başladı. Daha fazla çözülme olmaması adına kendi mensuplarına yalanlarla ümit vermeye çalışıyorlar. Asker artık darbe yapmak için kışladan çıkamaz. Türkiye'de inanılmaz bir silahlanma oldu. Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı.” 

Açıklanmasında silahlanmanın “kontrollü yapıldığını” ima eden Gökçek, bu silahların kullanımının da “kontrollü” olması halinde bir sorun olmayacağını, “Kontrollü olursa bunun kullanımı Türkiye'yi cinayete götürmez. Eğer bir kalkışma olursa elinde silahı olan millet sokağa dökülür” diye konuştu. 

Gökçek, FETÖ’cülere yakın durduğu suçlamalarını kabul ederek, “Doğru ama ben onlarla ilişkimi kopardım” diye konuştu. Gökçek, kısa süre önce FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle MİT’te sorgulanan Belediye Başkanı olduğuna ilişkin hakkında iddialar bulunuyor. 

Ayrıca son dönemlerde AKP’li isimlerden peş peşe silahlanma ve iç savaş açıklamaları gelmesi dikkat çekiyor. Referandum sürecine girildikten sonra, AKP Manisa İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, “Referandumda evet çıkmazsa iç savaş çıkar” açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner’in “Kardeş kal Türkiye” isimli bir grup kurduğu yönünde ortaya çıkan görüntülerde, “Kullanmak üzere silahlarımız var” açıklaması bunu izledi. Kimi AKP'liler uzun namlulu silahlarla poz verdi. En son Gökçek’in yaptığı açıklama, darbeye yönelik bir mesajdan ziyade referandum öncesi yapılmış olması dikkat çekiyor. 

(DİHABER)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler