Gökçek ve Koçak'ın babaları: Faşizmi yok edeceğiz

Dün yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenaze töreni öncesinde açıklama yapan İbrahim Gökçek ve Mustafa Koçak’ın babaları, mücadelenin devam edeceğini söyleyerek, “Faşizmi yok edeceğiz” dediler.

Gökçek ve Koçak'ın babaları: Faşizmi yok edeceğiz

 

Ölüm orucuna 323’üncü gününde ara verip iki gün önce hastaneye kaldırılan ve dün de yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesi tören için Gazi Cemevi’ne getirildi. Tören öncesi konuşan Gökçek’in babası Ahmet Gökçek ile geçtiğimiz günlerde ölüm orucunda yaşamını yitiren Mustafa Koçak’ın babası Hasan Koçak, burada basın açıklaması yaptı.

 

‘Faşizmi yok edeceğiz’

İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, adaletsizlikler sona erene kadar mücadelelerin devam edeceğini söyleyerek, “Biz çocuklarımız ile gurur duyduk. Maalesef bugün de İbrahim’i sonsuzluğa uğurluyoruz. Yoldaşları, dostları, sevenleri burada. Bundan büyük bir gurur duyuyorum. Mücadele bitmeyecektir. Muhakkak bu faşizme geri adım attıracağız. Yok edeceğiz. Herkesin birlik olması lazım. Bu dayanışmayı yükseltmek gerekiyor. Çocuklarımız öncü oldu. Bundan sonra da onların bayraklarını arkalarından gelen insanlar taşıyacak. Biz de elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Herkesin muhakkak yapacağı bir şey vardır. Şu anda avukatlarımız ölüm oruçlarında. Onlarla birlikte olalım. Adalet taleplerini yerine getirmelerini sağlayalım” diye konuştu.

 

Xd4yOi

 

‘Aydınlar, sanatçılar geç kaldı’

Ardından konuşan ölüm orucunda yaşamını yitiren Mustafa Koçak’ın babası Hasan Koçak, oğlunun adalet için yaşamını yitirdiğini ifade etti. Oğlunun tek talebinin tekrar yargılanmak olduğunu söyleyen Koçak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak bu süreçte bazı basın kuruluşları bunu dile getirmedi. Cumhuriyet Gazetesi’ne gittim. Dediler ki Mustafa’nın haber değeri hiç yok. Yani Mustafa’nın değeri yok. Ben orada bir hayvan fotoğrafını gördüm. Yazıyordu bir deri bir kemik kalmış diye. Bende dedim ki bakın Mustafa da bir deri bir kemik kalmış. Orada beni resmen kovdular. Cumhuriyet Gazetesi’nin bugün Mustafa’yı yazmaması lazım. İbrahim’i, Helin’i yazmaması lazım. Çünkü Mustafa adalet için öldü. İbrahim türküler için öldü, Helin türküleri için öldü. Mustafa sadece adalet istedi başka bir şey istemedi. Bir itirafçının lafıyla 28 yaşındaki bir genci toprağa verdik ne yazık ki. Yazıklar olsun bu yandaş basına. Basın geç kaldı. Sanatçılar geç kaldı. Aydınlar geç kaldı. Halk geç kaldı. Üç kişiyi toprağa verdik. Keşke iki ay önce talepleri kabul edilseydi. Talepleri kabul edilseydi ölmeyeceklerdi. Çok kişinin adalete aç olduğunu biliyorum. Mustafa herkese adalet için bedenini ölüme yatırdı.”

 

NrSsvo

 

‘Polis işkencesine maruz kaldık’

Bazı basın kuruluşlarına tepki gösteren Koçak, “Yazıklar olsun şu Cumhuriyet Gazetesi’ne. Foks TV’ye gittim, Halk TV’ye gittim. Her tarafa başvurdum bizi içeri bile almadılar. Adalet dedik, meydanlara çıktık. 10 gün boyunca eşimle beraber sokaklarda kaldık. Polislerin işkencesine maruz kaldık. Kimse bizim sesimizi duymadı. Duydular ama geç duydular” ifadelerini kullandı.

(Kaynak: Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler