Gezi'de suçlular değil anneler yargılanıyor!

Hatay’da Gezi Direnişi sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Dilek Doğan ile ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle yarın hakim karşısına çıkacak.

Gezi'de suçlular değil anneler yargılanıyor!

SiyasiHaber

 

Gezi Direnişi'nden intikam alınıyor

Gezi Direnişi’nde yaralananların ve ölenlerin sorumluları yargılamalardan kaçırılırken, bir yandan Gezi davasında müebbet hapis cezaları verilmek isteniyor. Diğer yandan Gezi’de hayatını kaybedenlerin davalarında adeta hayatını kaybedenler suçlanıyor. Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne sebep olan polis mağdur kabul ediliyor. Berkin Elvan davasında Berkin’in kendini koruyamadığı gerekçe gösterilerek kusurlu sayılıyor. Ethem Sarısülük’ü öldüren polise ise ceza verilmiyor. Kısacası tarafsızlığını yitirmiş yargı eliyle Gezi Direnişi’nden intikam alınıyor.

Şimdi de Gezi Direnişi sırasında Hatay’da polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan yargılanıyor. Emsal Ataka’ın, polis kurşunuyla öldürülen Dilek Doğan’la ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında “Devletin askeri veya Emniyet teşkilatını alenen aşağılama” suçlamasıyla iddianame hazırlanmıştı. Emsal Atakan iddianamenin açıklanmasının ardından “Katillere katil dediğim için yargılanacağım. İçim yanarken bana dava açılması çok acı” ifadelerini kullanmıştı. Emsal Atakan yaklaşık 7 yıldır oğlu Ahmet Atakan için adalet arıyor. Atakan’ın ölümü ile ilgili soruşturma ise bir türlü tamamlanamadı.

 

Taksim Dayanışması: “Emsal Atakan yalnız değildir”

Taksim Dayanışması resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan polis kurşunuyla hayatını kaybeden Dilek Doğan ile ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle yarın hakim karşısına çıkacak. Emsal Atakan yalnız değildir.” denildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler