Gezi soruşturması genişletildi: Mücella Yapıcı da ifadeye çağrıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Gezi soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden yüksek mimar Mücella Yapıcı'yı da ifadeye çağırdı.

Gezi soruşturması genişletildi: Mücella Yapıcı da ifadeye çağrıldı

Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden Mücella Yapıcı bugün emniyette ifade verecek.

Artıgerçek'ten Rıfat Doğan'ın haberine göre: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Gezi soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden yüksek mimar Mücella Yapıcı'yı da ifadeye çağırdı. Yapıcı bugün emniyette ifade verecek.

Gezi soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü, Taksim Dayanışması'ndan avukat Can Atalay ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman'ı ayrıca Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Parti Meclis Üyesi Ahmet Saymadi'yi ifadeye çağırmıştı. 

Emniyet'in soruşturma kapsamında dosyada ismi bulunan çok sayıda kişinin ifadesini aldığı belirtilmişti. Soruşturma dosyası 4 bin sayfadan oluşuyor. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler