Gezi Davası’nda havuç sopa taktiği: Kavala için gözaltı kararı

Gezi Davası’ndan beraat eden ve hakkında tahliye kararı verilen Osman Kavala hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, '15 Temmuz darbe girişimi'ne ilişkin yürütülen başka bir soruşturma kapsamında gözaltı kararı verdi.

Gezi Davası’nda havuç sopa taktiği: Kavala için gözaltı kararı

Gezi Davası’nda  mahkemenin tüm isimler için beraat, tutuklu Osman Kavala için tahliye kararı vermesinin ardından, Osman Kavala’nın tahliyesi beklenirken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’15 Temmuz Darbe Girişimi Davası' kapsamında Osman Kavala için gözaltı kararı aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Gezi Davası mehkemesine sunduğu dilekçede de gerekçeli kararın açıklanmasının ardından beraat kararlarına itiraz edeceği belirtildi.

Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet cezası istenen Mücella Yapıcı, Yiğit Aksakoğlu ve tutuklu Osman Kavala dahil tüm yargılanan isimler hakkında beraat ve Osman Kavala için tahliye kararı verilmesi ardından gerici medya ile AKP-MHP iktidar blokunda ise mahkeme kararı skandal olarak değerlendirildi. Hükümet ve AKP cephesinden Gezi ile igili ihanet, tarihe geçecek kara bir leke ifadeleri kullanıldı.  Ardından da Başsavcılığın mahkemeye süre tutum belgesi sunduğu, gerekçeli karar açıklanıncaya kadar itiraz hakkını saklı tutma talebini ilettiği öğrenildi. Başsavcılık mahkemeye sunduğu dilekçesinde, gerekçeli kararın hazırlanmasının ardından beraat kararları için itiraz edeceği belirtildi. Bu haberlerin mürekkebi kurumadan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması metni yayımlayarak, Osman Kavala hakkında 15 Temmuz darbe gitişimine ilişkin başka bir soruşturma kapsamında  gözaltı kararı alındığını açıkladı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler