Gençlik Meclisleri: 31 Mart'ta verdiğimiz cevabı 23 Haziran'da tekrar verelim

Gençlik Meclisleri üyeleri Şirinevler metrobüs köprüsünde bildiri dağıtarak tüm gençliği 31 Mart'ta verdikleri cevabı 23 Haziran'da tekrardan vererek mücadeleyi büyütmeye çağırdı.

Gençlik Meclisleri: 31 Mart'ta verdiğimiz cevabı 23 Haziran'da tekrar verelim

Gençlik Mecliseleri üyesi gençler bugün Şirinevler metrobüs durağında 'Gençlik Meclisleri ile Her Şey Çok Güzel Olacak' başlıklı bildiri dağıttı.

Bildiride AKP'nin iç ve dış politikada yaşadığı sıkışmayı vatandaşlara fatura ettiği ifade edilirken, Gençlik Meclisleri tek adam rejiminin 31 Mart'ta aldığı yenilgiyi daha da derinleştirmek için mücadeleyi seçimden sonrada büyütmeye çağırdı.

Bildirinin tamamı şu şekilde:

Ülkemizin güncel gündemlerine ilişkin biz geçlerin de söyleyecek sözü olduğunu ilan ediyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunu hazmetmek istemeyen iktidar bloğu; Bağlar, Tekman, Gökçebağ, Edremit, Tuşba, Çaldıran, Dağpınar, belediye eşbaşkanları ve 56 belediye meclis üyesi ile Lice'nin köylerinde 10 muhtarın mazbatasına el koyarak halkın iradesini gasp etmiştir.

Bu hukuksuzlukla YSK işbirliği yapmış, İstanbul'da ortaya çıkan mevcut ssonuç yok sayılarakmazbatanın verilmesi 17 gün geciktirilmiş, YSK iptal için gerekçeli kararını açıklamadan seçim iptal edilmiştir. Aynı zarfa konan diğer 3 pusulada hile bulamayan YSK, ne hikmetse hileyi  yalnızca büyükşehir belediye seçimlerinde bulmuştur.

İçte ve dışta büyük siyasi ve ekonomik sıkışmalar  yaşayarak ülkeyi ekonomik krize sürükleyen iktidar, bu krizin faturasını da kıdem tazminatını gasp etme, seçimden hemen sonra zamları yürürlüğe sokma gibi yöntemlerle işçiye, emekçiye yüklemektedir.

AKP'nin 16 yıllık İstanbul yönetimi boyunca gençlerin ücretsiz eğitim, ulaşım, yurt gibi temel haklarını yok sayan, şehirleri "projecilik" adıyla beton yığınlarına çevirenlere belediyeleri yolsuzluğun,tallanın, dolandırıcılığın merkezi haline getirenlere, bilimin merkezlerini sermayeye peşkeş çekenlere, gençliğin gelecek kaygısını gün geçtikçe daha da artıranlara 31 Mart'ta verdiğimiz cevabı 23 Haziran'da tekrardan verelim.

Tüm gençliği tek adam rejiminin aldığı yenilgiyi daha da derinleştirmek için işçi, işsiz, öğrenci gençliğin talepleri doğrultusunda mücadeleyi seçimde ve seçimden sonra daha dabüyütmeye çağırıyoruz. Herşey gençlik meclisleriyle çok güzel olacak!

Bizler bu ülkenin gençleri olarak ülkemizin uçuruma sürüklenmesine izin vermeyeceğiz. Demokratik hakkımızı kullanarak, halka gerçekleri aktarmak için okullarda, işyerlerinde, sokaklarda, parklarda ve meydanlarda olacağız. Ve bu hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı tüm gençlere "Her şeyin çok güzel olmasını istiyorsan, haydi gel bize katıl!" diyoruz. Çünkü her şey gençlik meclisleriyle çok güzel olur, birlikte mücadele ile çok güzel olur. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler