Genç kadına yumruk atan saldırgan yeniden adliyede

Kadıköy’de 17 yaşındaki kadın yolda yürürken hiç tanımadığı bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Gözaltına alınan saldırgan adliyeye sevk edilmiş ve serbest bırakılmıştı. Kamuoyunun tepkileri üzerinde dün akşam yeniden gözaltına altına alındı.

Genç kadına yumruk atan saldırgan yeniden adliyede

İstanbul Kadıköy’de lise öğrencisi B.G.K. kaldırımda yürürken karşıdan gelen bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Şok geçiren genç öğrenci, saldırganın arkasından “Ne yapıyorsun” diye bağırdı.  Saldırgan ise hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti. B.G.K., Kadıköy İskele Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayette bulundu. Polis, güvenlik kamerasından tespit ettiği saldırganı yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen saldırgan A.K.G. (28), adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı. Saldırganın, genç kadını tanımadığını, olayı da hatırlamadığını söylediği kaydedildi.

Yeniden gözaltına alındı

Serbest bırakılan zanlı A.K.G. akşam saatlerinde yeniden gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı bu sabah yeniden Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

‘Adamın biri geldi vurdu’

Saldırıya uğrayan B.G.K. olayı şöyle anlattı:

“Okula bu yoldan gidiyorum, her zaman kullandığım bir yol. Adamın biri geldi vurdu. Sonra yürümeye devam etti. Bağırmaya başladım, çevredekiler yardıma koştu. Burnumda zedelenme ve çizikler var , yüzüm de şişti” dedi. Genç kızı, “Mutlu olduğum konu polisler çok ilgilendiler. O gün buldular o adamı” diye konuştu.

Çok üzüldüğünü söyleyen anne Mehtap K. ise, “Çok korktuk. Bir an önce yakalanması bizim için önemliydi. Çünkü çocuklar okula giderken genellikle o yolu kullanıyorlar” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler