Gaziantepsporlu futbolcular sahada iş durdurdu, protokole sırtlarını döndü

Gaziantepsporlu futbolcular, alacaklarının ödenmemesini sahada protesto etti, Manisaspor maçının ilk 20 saniyesinde protokol tribününe sırtlarını dönerek bekledi.

Gaziantepsporlu futbolcular sahada iş durdurdu, protokole sırtlarını döndü

TFF 1. Lig üçüncü hafta maçınca Gaziantepspor ile Manisaspor karşı karşıya geldi. Hakemin başlama düdüğünü çalmasının ardından ise Gaziantepsporlu futbolcular protokol tribününe sırtlarını dönerek ve 20 saniye hareket etmeyerek maaşlarını yatırmayan yönetimi protesto etti. Manisasporlu oyuncular ise protesto sırasında top çevirmekle yetindi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bünyamin Süral, ciddi sorunlar yaşadıklarını, sıkıntı bir dönemden geçtiklerini ve bu durumun takıma da yansıdığını belirtti.

Yönetimin desteğini almak için çabaladıklarını ancak hiçbir destek alamadıklarını belirten Süral, geçtiğimiz hafta da kulüp personelinin maaşlarını alamadığı için çalışmama eylemi yaptığını anımsatarak “Personel çalışmama eylemi yaptı. İşçilerin olayı çok etkiledi. Onlar eylem yaparken, biz antrenman yapamadık” dedi. Süral, futbolculara sahip çıkılması çağrısı yaptı.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler