Gaziantep Demokratik Kadın Platformu: Kurtuluşumuz kendi ellerimizde

Gaziantep'te kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Antep Demokratik Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu: Kurtuluşumuz kendi ellerimizde

SiyasiHaber - Gaziantep

Gaziantep'te kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Yeşilsu'da buluşarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Gaziantep Demokratik Kadın Platformu'nun çağrısıyla yapılan basın açıklamasına KESK, SYKP, HDP, ÖDP, DBP ve EMEP üyesi onlarca kadın katıldı. 

Basın açıklamasını Gaziantep Demokratik Kadın Platformu adına okuyan Sevgül Özdemir, “Kürt sorununda dayatılan çözümsüzlük, barış talebinin kriminalize edilmesi ve halklar arasında yaratılan kutuplaşma kadınların yaşadığı şiddetin, göçün ve yoksulluğun katmerlenerek devam etmesini de beraberinde getiriyor” dedi. Özdemir, kadınların 8 Mart vesilesiyle dile getirdikleri talepleri sıraladı ve “Biz kadınlar 8 Mart’larda meydanları bize dar edenlerin, varlığımızı iktidarlarının geleceği için tehdit olarak görenlerin her türlü baskı ve sindirme çabasına rağmen alanlarda olmaktan ve sözümüzü söylemekten geri durmadık, durmayacağız. Eşit, adil, özgür, laik ve barış içinde yaşayacağımız bir dünyayı yaratmak için kurtuluşumuzun kendi ellerimizde olduğunu biliyoruz.” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

Basın açıklamasının ardından kadınlar, polis barikatıyla sınırlanan alan içerisinde yürüyüş korteji oluşturup tur atarak, valiliğin yürüyüş engeline tepki gösterdi. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler