Gazetecilerden çağrı: Virüs tehdidine karşı hapisteki gazetecilere özgürlük!

"Haberin var mı?" inisiyatifinden gazeteciler, korona günlerinde evde olsa da teknolojinin imkanlarıyla bir araya geldi, “Gazetecilere Özgürlük” taleplerini bir kez daha dillendirdi. Yeni infaz yasası düzenlemesinde gazetecilerin kapsam dışı bırakılması eleştirildi.

Gazetecilerden çağrı: Virüs tehdidine karşı hapisteki gazetecilere özgürlük!

 

SiyasiHaber

Dijital ortamda bir araya gelen “Haberin Var mı” inisiyatifinden gazeteciler, “Gazetecilere Özgürlük” talebini bir kez daha dillendirdi. Virüs tehdidi ile yüzleşmeden hapisteki gazetecilerin serbest kalmasını isteyen “Haberin Var mı?” inisiyatifinden gazeteciler, Salı günü TBMM’de görüşülecek yeni infaz yasası düzenlemesine hapisteki gazetecilerin serbest bırakılmasının da eklenmesini istedi. Cezaevlerinde haber yaptıkları, yazı yazdıkları, karikatür çizdikleri, fotoğraf çektikleri ve düşüncelerini açıkladıkları için halen 150’ye yakın gazeteci bulunuyor.

“Haberin Var mı?” inisiyatifi Twitter hesabından da yayımlanan gazetecilerin mesaj videosu, “Türkiye ev hapsinde. Büyükşehirler karantinada. Pek çok gazeteci haber merkezlerinde, sokaklarda. 100’den fazlası ise demir parmaklıklar ardında, hapishanelere virüs bulaşmasın diye, virüs girmeden çıkar mıyım diye umutla bekliyor.” İfadeleriyle paylaşıldı.

BOKp0I

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler