Gazeteci Meşale Tolu dahil tutuklu 6 kişi için tahliye kararı verildi

ETHA dış haberler servisi çevirmeni ve gazeteci Meşale Tolu yargılandığı davada savcı tüm tutuklular için tahliye talebinde bulundu. Tüm tutuklular tahliye edildi.

Gazeteci Meşale Tolu dahil tutuklu 6 kişi için tahliye kararı verildi

ETHA dış haberler servisi çevirmeni ve gazeteci Meşale Tolu’nun da aralarında olduğu 6’sı tutuklu 18 kişinin yargılandığı davanın ikinci duruşması, İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Savcı tutuklu yargılanan Birol Kurt, Deniz Havuç, Emre Altunkaya, Fırat Çağla, Meşale Tolu Çorlu ve Serkan Okatan’ın tahliyelerini talep etti.

Karar için ara veren mahkeme Birol Kurt, Deniz Havuç, Emre Altunkaya, Fırat Çağla, Meşale Tolu Çorlu ve Serkan Okatan’ın tahliyesine karar verdi.

Duruşmada savunmasını yapan gazeteci Tolu, basın üzerindeki baskılar kapsamında tutuklandığını belirterek, basına yönelik baskıların bu dönemde de sürdüğünü söyledi. Tolu, “Yargının vereceği adil karar kamuoyu vicdanını rahatlatacaktır” diyerek tahliyesini ve beraatını istedi.

11 Ekim’de görülen ilk duruşmada gazeteci Meşale Tolu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin tutukluluğunun devamına, Ömer Ulaş Sezgin ile birlikte 7 kişinin ise tahliyesine karar verilmişti.

Sendika.Org

Son Haberler

Popüler Haberler