Gazeteci Can Dündar’a MİT TIR’larından bir dava daha

‘Özgürüz’ isimi haber portalının yayın yönetmeni Can Dündar’a MİT TIR’ları görüntüleri nedeniyle bir dava daha açıldı.

Gazeteci Can Dündar’a MİT TIR’larından bir dava daha

Özgürüz’ün haberine göre Dündar’ın Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ve tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’yla yargılandıkları davanın duruşması bugün görüldü.

İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Gül ve avukatları hazır bulundu. Başka bir MİT TIR’ları davasından hükümlü olan Berberoğlu ise Maltepe Cezaevi’nden SEGBİS’le katıldı.

Mahkeme heyeti, MİT TIR’ları görüntülerinin geçen yıl sosyal medyada yayınlanmasıyla ilgili Dündar’a ‘devletin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme ve açıklama’gerekçesiyle bir dava daha açıldığını kaydetti.

Heyet, açılan bu dava dosyasının da mahkemenin 3’üncü heyeti tarafından kabul edilerek bu dosyayla birleştirdiğini açıkladı.Mahkeme heyeti, dosyaların birleştirilmesinde herhangi bir yarar bulunmadığına dikkat çekerek ayırma kararı verdi.

Gül ve Dündar’ın avukatları ise MIT TIR’larına ilişkin Yargıtay’da görülen dava ile Gül ve Dündar hakkında daha önce verilen kararın sonuçlarının beklenmesini talep etti. Talep reddedildi. Gelecek duruşma 14 Mart’ta.

Dündar hakkında Cumhuriyet gazetesinde MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanmasının ardından dava açılmış, Gül’le birlikte bir süre tutuklu kalmışlardı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler