Füsun Demirel önce linç edildi, ardından dizi kadrosundan çıkartıldı

Oyuncu Füsun Demirel bir gerillayı oynamak istediğini, artık bir gerilla annesi ya da anneannesini oynayabileceğini söyledi. Önce sosyal medyada lince uğradı, sonra ATV’de yayımlanan “Aile işi” dizisinin kadrosundan çıkarıldı

Füsun Demirel önce linç edildi, ardından dizi kadrosundan çıkartıldı

Türkiye sinemasının değerli oyuncusu, kadın özgürlüğü mücadelesi ve demokrasi mücadelesinin yanında yer aldığını belirtmekten hiç bir dönemde çekinmeyen  oyuncu Füsun Demirel Cumhuriyet gazetesine verdiği röportaj sonrası sosyal medya üzerinden lince uğradı. İktidar medyası tarafından hedef gösterildi. ATV’de yayımlanan NTC Medya yapımı “Aile İşi” dizisi kadrosundan da çıkartıldı.

Füsun Demirel, 13 Mart pazar günü yayımlanan röportajında “Oynamak istediğiniz bir rol kaldı mı?” sorusuna, “Çok var. Mesela o dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi. Kadınların özgürleşmesi adına çalışmak ve üretmek istiyorum. Bütün bir hayatımı buna adadım. Ölene kadar da devam edeceğim. Her şeye rağmen inadına kahkaha!” yanıtını vermişti.

Demirel, sözleri çarpıtılınca hakkındaki ‘yargısız infaz’a yönelik bir açıklama yaptı

Açıklamada, “Psikolojik olarak çalışmamı gerektirecek rollerde oynamayı her zaman istedim. Oyuncunun girdiği karakter, oyuncunun ideolojisini tam olarak yansıtmadığını belirtmek zorunda hissediyorum” demiş ve şöyle devam etmişti: “(…) Gerilla, yaratılmaya çalışılan algı gibi; sadece PKK ile özdeş bir kavram değildir. Dünya tarihinde birçok mücadele alanında gerillalar vardır, bu röportajda salt bir mücadele alanını örnek vererek gerilla oynamak istiyorum demedim. Bahsettiğim ve çok etkilendiğim İtalya iç savaşında faşistlere karşı mücadele vermiş, ülkesinin kurtuluşu için savaşmış milis kadınlardır. Sözlerimde bu savaşı destekleyen, körükleyen herkese ve her kesime eleştiri var. Düşüncelerimin savunmasını yapmaya mecbur kaldığım için derin üzüntü içerisindeyim” demişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler