Fransız çiftçi mültecilere yardım ettiği için hakim karşısında

Suriyeli mültecilere yardım eden 37 yaşındaki çiftçi hakkında 8 ay hapis cezası isteniyor. Suçlamaları kabul eden çiftçi "Evet mültecilere yardım ettim çünkü insanlar otoyol üzerinde ölüyordu” diyerek kendini savundu.

Fransız çiftçi mültecilere yardım ettiği için hakim karşısında

La Vallée de la Roya’ bölgesinde yaşayan  37 yaşındaki çiftçi Cédric Herrou, sığınmacılara yardım ettiği için hakim karşısına çıkarıldı.

Nice Mahkemesi,  Herrou’nun italya’dan kaçak yollarla Fransa’ya giren sığınmacılara yardım etmek ve sonrasında sığınmacıları Fransa Devlet Demiryolları’nın (SNCF) kulanılmayan kampına yerleştirdiği için yargıladı

Suçlamalara yanıt veren Cedric Herrou, önce otobanda yürüyen mültecileri alıp gara bıraktığını ardından ise sığınmacıların sorunları ile  daha yakından ilgilenmeye başladığını belirtti.

Fransız çiftçi mültecilere yardım ettiği için hakim karşısında

“Evet mültecilere yardım ettim çünkü insanlar otoyol üzerinde ölüyordu”

Savcının suçlamalarını kabul eden Cédric Herrou mahkemede yaptığı konuşmada, “Evet mültecilere yardım ettim çünkü o insanların problemi vardı. Evet yaptım çünkü yardım etmem gerekiyordu. İnsanlar otoyol üzerinde ölüyordu. Acı çeken aileler vardı. Sınırları yerleştiren fakat sonuçlarıyla uğraşmayın bir devlet var” şeklinde konuştu. (FRANSA24)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler