Fransa'da 8 milyon kadın cinsel taciz ve saldırıya uğradığı ortaya çıktı

Fransa'da yapılan bir araştırma, kadınların yaşadığı cinsel taciz ve cinsel saldırı olaylarının oranını ortaya çıkardı. Nüfusun yüzde 12'sine denk gelen 8 milyon kadın cinsel taciz ve saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Fransa'da 8 milyon kadın cinsel taciz ve saldırıya uğradığı ortaya çıktı

Fransa’da yeni yayımlanan bir araştırma, ülkedeki kadın nüfusunun yüzde 12’sine denk gelen 8 milyon kadının hayatlarında en az bir kere tecavüze uğradığını ortaya çıkardı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, Fransa merkezli düşünce kurumu olan “Jean Jaurès”ın yaptığı araştırma, Fransa’da yaşayan kadınların yüzde 43’ünün istemedikleri halde “cinsel amaçlı temasa” maruz kaldığını gösteriyor.

Kadınlar birden fazla cinsel tacize uğruyor

Araştırmada aynı zamanda Fransa’da kadınların yüzde 58’inin rahatsız edici teklifler aldığını da belirtiyor. Fransızca yayımlanan ve 2 bin kadınla yapılan araştırma cinsel taciz ve şiddetin ülkedeki boyutlarını gözler önüne sermek için gerçekleştirildi. Bu tarz cinsel tacizlere uğradığını söyleyen kadınlar bunun birden fazla kez tekrar ettiğini de aktarıyor. Rapor, kadınların yaşadıklarının yarattığı ağır ve uzun süreli travmanın altını çiziyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler