Feyzioğlu’nun ‘milli duruşu’: AKP’yi ziyaret etti, ‘Kenetlenmeliyiz’ dedi

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Rize’de AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti, bunun siyaset olmadığını iddia etti, “Milli bir duruşa ihtiyaç var” dedi.

Feyzioğlu’nun ‘milli duruşu’: AKP’yi ziyaret etti, ‘Kenetlenmeliyiz’ dedi

Tayyip Erdoğan’ın tek adamlığına dayalı yeni rejime hızla uyum sağlayan ve AKP-MHP ittifakına paralel açıklamalara imza atan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bu yönelimini Rize’de AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek süsledi.

Rize ile bölgedeki illerin baro başkanlarıyla birlikte AKP İl Başkanlığı’na giden Feyzioğlu, bir siyasi partiyi ziyaret ederek bir ilki yaptıklarını, bunun siyasi bir faaliyet anlamına gelmeyeceğini iddia etti.

Feyzioğlu, devamında ise “milli duruş” mesajı verdi:

Amacımız toplumsal iletişimi, kucaklaşmayı sağlamak. Daha çok kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda, milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Her milli meselede kenetlenmeliyiz. Bunu lafta değil, özde yapmalıyız. Bizim tüm siyasi partilerden talebimiz, artık bu toplum kutuplaşmak, birbirinden ayrı düşmek istemiyor. Birbirine düşmanlaşmak asla istemiyor, konuşmak istiyor.

Feyzioğlu, Tayyip Erdoğan’ın Fazıl Say konserine gitmesini “fevkalade olumlu bir adım” olarak niteledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler