Feyzioğlu kendisine yönelik protestoyu yorumladı: 'İnsan en yakınındakine kızar'

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, baro başkanlarının Ankara'ya yürüyüşü sırasında kendisine yönelik olarak gerçekleştirdikleri protestoyla ilgili olarak “Elbette bana kızacaklar. Ben birlik başkanlarıyım, en yakınlarındaki kişiyim. İnsan en yakınındakine kızar.” dedi. Baro başkanları Feyizoğlu’na “gölge etme yeter” demişlerdi.

Feyzioğlu kendisine yönelik protestoyu yorumladı: 'İnsan en yakınındakine kızar'

SiyasiHaber

Feyzioğlu, çoklu baro düzenlemesini protesto eden baro başkanları polis tarafından engellenirken az sayıda baro başkanıyla Anıtkabir'i ziyaret ederek bir fotoğraf paylaşmış ardından Ankara’ya sokulmayan baro başkanlarının yanına gitmişti. Baro başkanları kol kola girerek Feyzioğlu'nun etkinlik alanına izin vermemiş ve sert sözlerle Feyizoğlu’nu eleştirerek “gölge etme yeter!” demişlerdi.

Feyzioğlu, Hürriyet yöneticisi Ahmet Hakan'ın "Protesto edileceğinizi, baro başkanları tarafından pek hoş karşılanmayacağınızı bilerek mi gittiniz?" sorusuna "Gitmem görevimdi. Hepsi tarafından değil bir kısmı tarafından protesto edildim. Elbette bana kızacaklar. Ben birlik başkanlarıyım, en yakınlarındaki kişiyim. İnsan en yakınındakine kızar. O bakımdan tabi ki bana kızmak isteyeceklerdi ve bu onların hakkı. Ankara'nın belki son yıllarda gördüğü en şiddetli yağmurda, fırtınada zorunlu beklemeye zorunlu kılsanız. Benim de ne yaptığımı o hengamede bilmeleri mümkün değildi. Ben son derece haklı ve hoş gördüm."

 

Protestodan haberi varmış

Feyzioğlu şöyle devam etti: "İçeriden çok yakın arkadaşlarım da var geceyi onlarla birlikte dayanışma içerisinde geçiren. Parantez içinde söyleyeyim. O arkadaşlarımız da yürüme fikrine yakın olmayanlar. Yani yürümeyip polis önlerini kestiği için arkadaşlarımızın dayanışmaya gidenler. Hatta içlerinden birkaç arkadaşım ‘Gelme seni protesto edecekler’ dedi. Ben de dedim ki ‘Haklarıdır beni protesto etmek. Etsinler. Ama yeter ki bu işi çözelim’ dedim. Ben zaten oraya işi çözmüş gittim."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler