Ferhat Tunç hakkında bir yakalama kararı daha

Yargılandığı bir davadan hakkında yakalama kararı çıkartılan sanatçı Ferhat Tunç'un yargılandığı bir başka davada da yakalama kararı alındı.

Ferhat Tunç hakkında bir yakalama kararı daha

Sanatçı Ferhat Tunç hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla açılan davanın duruşması 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tunç'un “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla yargılandığı bir davanın duruşması ise 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Büyükçekmece Adliyesi’nde görülen duruşmalara Tunç yurt dışına yerleştiği için katılmazken avukatı  Fatma Hopikoğlu hazır bulundu.

Talep reddedildi

4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, müvekkilinin bir süredir yurtdışında ikamet ettiğini söyleyen Hopikoğlu, Ferhat Tunç’un yurtdışında kaldığı adresi vererek, yakalama kararının kaldırılmasını istedi. 

Hopikoğlu’nun savunmasından sonra mahkeme heyeti kararını açıkladı. Tunç hakkında verilen yakalama kararının devamına hükmeden heyet, bir sonraki duruşmayı 14 Şubat 2020 tarihine erteledi.

Bir yakalama kararı daha

Tunç hakkında 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla açılan duruşmada ise heyet, Tunç hakkında yakalama kararı vererek, bir sonraki duruşmayı 4 Aralık 2019 tarihine erteledi. 

(MA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler