Fenerbahçe: Basketbol takımımızın bazı oyuncularında 'korona' belirtileri var

Fenerbahçe Spor Kulübü, basketbol takımında bazı oyuncularda ve idari kadroda koronavirüs belirtilerine rastlandığını bildirdi.

Fenerbahçe: Basketbol takımımızın bazı oyuncularında 'korona' belirtileri var

 

Çin’de ortaya çıkan virüs nedeniyle Türkiye’de dokuz kişi hayatını kaybetmiş, 670 kişinin hasta olduğu açıklanmıştı. Önlem amacıyla futbol, basketbol ve voleybol ligleri ertelenmişti.

Fenerbahçe, sitesinde yer alan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Erkek Basketbol A Takımımızda yapılan rutin kontroller sonrasında A Takımımızdan bazı oyuncularımız ile idari kadro çalışanlarımızda yeni tip Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır. Belirtilerin tespit edilmesiyle birlikte sağlık heyetimiz duruma ivedilikle müdahale etmiş, takımımız detaylı tarama testleri için hastaneye yönlendirilmiştir. Hastane taramaları sonrasında detaylı bilgilendirme kamuoyuna duyurulacaktır.”

 

Galatasaray’da yöneticiler diken üstünde

Öte yandan, Fanatik’in haberine göre, Galatasaray Spor Kulübü’nün bazı yöneticileri de hastane gitti.

Öksürük ve ateş şikayeti olan Albayrak’ın testinin negatif çıktığı, evinde dinlenmeye başladığı öğrenildi. Bir diğer yönetici Mahmut Recevik’in de hastaneye gittiği, ‘zatürre başlangıcı’ tanısı konduğu belirtildi.

Soğuk algınlığı şikayeti olan yöneticilerin hastaneye giderek test yaptıracağı da iddia edildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler