Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları ‘intihar değil cinayet’ diyor

Nevşehir’de öğretmen Fatma Kabukçu yaşamına son verdi. Kabukçu’nun iki yıldır sistematik baskıya karşı mücadele ettiği ve bu durumun onu ölüme sürüklediği iddia ediliyor.

Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları ‘intihar değil cinayet’ diyor

2017 senesinde Van’a sınıf öğretmeni olarak atanan Fatma Kabukçu, ailesinin yaşadığı Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşamına son verdi.

İntihar ettiği söylense de sosyal medyada paylaşımlar yapan Kabukçu’nun arkadaşları ve sevenleri, aile ve toplumsal baskıya dikkat çekiyor.

Kabukçu’nun Kürt ve Alevi bir meslektaşı ile beraberliği olduğunu öğrenen aile üyelerinin baskısına karşı mücadele ettiğini savunan arkadaşları, sosyal medya paylaşımlarında “Kabukçu’nun asıl katilinin toplumsal sorunlar olduğunu” söylüyor.

Kabukçu’nun ölümünün şüpheli olduğunu ve ‘aşk intiharına’ indirgenmeyeceğini söyleyen arkadaşları, toplumsal ayrımcılığa dikkat çekerek, “İntihar değil cinayet” diyor.

CHP’den mesaj

Cumartesi günü toprağa verilen Kabukçu, aynı zamanda AKP’li Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu’nun akrabasıydı.

Kabukçu’nun ölümünün ardından geçmişte Demirli ilçesinde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı CHP’li Manisa belediyesi de taziye mesajı paylaştı

(Gazete Karınca)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler