Fatih'te 4 kardeş birlikte intihar etti

İstanbul Fatih’te bir evde dört kardeş ölü bulundu. Polisin ilk tespitlerine göre kardeşlerin dördü de çok sayıda antidepresan içerek intihar etti. Polisin olay yerinden ayrılmasının ardından ise BEDAŞ ekipleri 2 aydır fatura ödenmediği gerekçesiyle kardeşlerin öldüğü evin elektriklerini kesti.

Fatih'te 4 kardeş birlikte intihar etti

İstanbul Fatih’teki Molla Gürani Mahallesi’nde bir evde dört kardeş ölü olarak bulundu.

Kardeşlerin yaşadığı evin kapısında “Dikkat siyanür var” yazılı not yer alıyordu.

DHA’nın haberine göre, akrabalarına ulaşamayan bir kişinin polisi arayarak durumu anlatması üzerine, olay yerine dün akşam saat 23.00 sıralarında giden ekipler kapıdaki söz konusu notu buldu.

Bunun üzerine olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı.

Olay yerine giden ekipler kapıda yazan not nedeniyle içeriye özel kıyafetler ve maskeyle girdi.

Yoğun güvenlik önlemleri arasında eve giren ekipler kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin’in cansız bedenleriyle karşılaştı.

İncelemelerin ardından dört kardeşin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis: Çok sayıda antidepresanla intihar ettiler

Polisin ilk tespiti, dört kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönünde.

Kardeşlerin kesin ölüm nedeni ise Adli Tıp’taki inceleme sonrası belli olacak.

Polis gitti, BEDAŞ “borç var” deyip evin elektriğini kesti

Polislerin olay yerinden ayrılmasının ardından, saat 09.30 sıralarında ise BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ) ekipleri eve gelerek, 607,16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesti.

Maaşıma haciz koydular” demiş

Olayın ardından kardeşlerin alışveriş yaptığı bakkalın sahibi Yusuf Deniz DHA’ya konuştu.

Deniz, en son cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’in kendisinden alışveriş yaptığını belirtirken, şunları kaydetti:

“Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya.
“Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Yalnız sıkıntıları, maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi.”

(GAZETEKARINCA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler