Fatih Tezcan kışkırtıyor: ‘Hiçbir vatansever 30 Ağustos'a kadar rahat uyumasın’

Önüne geleni tehdit eden yandaş gazeteci (!) Fatih Tezcan, "Bu ülkede hiçbir vatansever, 30 Ağustos 2020 tarihine kadar rahat uyumasın, herkes müteyakkız olsun. Ben şimdilik bu kadar söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Fatih Tezcan kışkırtıyor: ‘Hiçbir vatansever 30 Ağustos'a kadar rahat uyumasın’

 

Fatih Tezcan, sosyal medya hesabından yine kışkırtıcı açıklamalar yaptı. Darbe olasılığını ima ederek “Hiçbir vatansever, 30 Ağustos 2020 tarihine kadar rahat uyumasın” ifadelerini kullanan Tezcan, “Ben şimdilik bu kadar söylüyorum” diyerek manasız iddiasına gizem katmaya da çalıştı.  

Tezcan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bu ülkede hiçbir vatansever, 30 Ağustos 2020 tarihine kadar rahat uyumasın, herkes müteyakkız olsun. Ben şimdilik bu kadar söylüyorum. Fazlası gereksiz polemikler oluşturur, farklı açılardan bakıldığında tehlikeli gündemlere sebep olur. Sürecin ciddiyetinin farkında olalım yeter." ifadelerini kullandı.

eQ6O95

Tehditçi iktidar tetikçisi

Sırtını siyasal iktidara dayayarak önüne geleni tehdit eden Fatih Tezcan'ın 11 Mayıs tarihinde ortaya yeni bir tehdit videosu çıkmıştı.

Daha önce de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle çeşitli davalarda yargılanan Tezcan, sosyal medyadan paylaştığı videoda, “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan'ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer yandan, Tezcan'ın bazı gazetecileri telefonla arayarak tehdit ettiği de ortaya çıkmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler